Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

350₺ ve üzeri ücretsiz kargo!

Yağlar

Üzerlik Yağı
MEVSİMSEL
TAZE
Ücretsiz
Kargo
Üretici: Şifa Hatun
Üzerlik YağıÜzerlik otu yağı, üzerlik bitkisinden elde edilir. Üzerlik bitkisinin kökü 15. yüzyıla kadar dayanıyor. Oldukça eski olan bu bitki, 15. yüzyıldan itibaren bitkisel tedavi yöntemi olarak kullanılıyor. Ilıman bölgelerde yetişen bu bitki daha çok çay olarak tüketiliyor. Üzerlik otundan elde..
800,00₺
Kantaron Yağı
MEVSİMSEL
TAZE
Ücretsiz
Kargo
Üretici: Şifa Hatun
Kantaron YağıKantaron yağını duymayan yoktur. Oldukça önemli ve şifalı olan kantaron yağını kullanarak büyük dertlerden kurtulabilirsiniz. Modern tıp alanında da sıklıkla kullanılan kantaron yağı, günümüzün en büyük nimetlerinden biridir. Antiseptik özelliği bulunan kantaron yağını cildinizde güvenl..
800,00₺
Çörek Otu Yağı (Ata Tohum)
MEVSİMSEL
TAZE
Ücretsiz
Kargo
Üretici: Şifa Hatun
Çörek Otu Yağı ATA TOHUMU SOĞUK PRESSBitkilerin ve şifalı otların kullanım alanları gün geçtikçe artıyor. Osmanlı döneminden hatta daha eski dönemlerden itibaren bu tür şifalı otların sık sık kullanıldığı biliniyor. Hatta o dönemlerde dahi bu gibi ürünlerin alternatif tıp ürünleri olarak kullanıldığ..
550,00₺
Udi Hindi Yağı 100ml
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: Şifa Hatun
Udi Hindi YağıBu yağın hammaddesi olan udi hindi bitkisi daha çok Güneydoğu Asya kıyılarında yetişmektedir. Hiçbir mevsimden etkilenmez ve senenin 365 günü çiçek açar. Ülkemizde ise udi hindi bitkisi daha çok süs bitkisi olarak kullanılır. Ancak bu bitkiden elde edilen yağın faydalarını öğrendiğiniz..
175,00₺
Tatlı Badem Yağı
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: Şifa Hatun
Tatlı Badem YağıHoş kokusu nedeniyle sıklıkla tercih edilen ürünlerden biridir. Aromatik kokusunun yanı sıra tatlı badem yağının çok sayıda faydası da bulunuyor. Özellikle kepeklenme ve saç dökülmelerine karşı kullanılabilecek en etkili çözüm yöntemlerinden biridir. İsim olarak pek çok kişi tarafınd..
150,00₺
Sidr Yaprağı Yağı 20 ml
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: Şifa Hatun
Sidr Yaprağı YağıArabistan kirazı olarak da bilinen sidr yaprağı oldukça faydalı bir bitki olarak biliniyor. Ana vatanı Arabistan olan bu eşsiz bitki, ülkemizde de yetişen Trabzon hurması ağacıyla aynı familyaya aittir. Sidr yaprakları pek çok farklı alanda kullanılır. Sidr yaprağı yağ olarak kullan..
150,00₺
Sedir Katranı
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: Şifa Hatun
Sedir Katranı Sedir katranı, doğal olarak sedir ağacının yapraklarından elde edilen güçlü bir temizleyici olarak bilinir. Sedir ağacının doğal özleri, özellikle sedir yağı ile birleştiğinde, çeşitli sağlık yararları sunar. Sedir katranı, özellikle yaraların temizlenmesinde etkili bir yardımcı olarak..
150,00₺
Sarımsak Yağı
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: Şifa Hatun
Sarımsak YağıZambakgiller ailesine mensup olan sarımsak, tüm dünya tarafından kullanılan oldukça şifalı bir üründür. Antibiyotik özellikleriyle tüm dikkatleri de üzerine çekerek herkes tarafından sevilerek kullanılır. Sarımsak kadar, sarımsak yağı da aynı şekilde şifalı bir üründür. Yıllardır pek ço..
150,00₺
Portakal Kabuğu Yağı
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: Şifa Hatun
Portakal Kabuğu YağıC vitamini deposu olan portakal, ülkemizin daha çok Akdeniz kıyılarında yetişir. Kış aylarının vazgeçilmez meyvelerinden biridir. Tıpkı portakalda olduğu gibi portakal kabuğundan elde edilen portakal kabuğu yağı da oldukça faydalıdır. Günümüzde birçok farklı alanda kullanılan por..
150,00₺
Okaliptüs Yağı 20 ml
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: Şifa Hatun
Okaliptüs YağıMucizevi okaliptüs yağının ferahlatıcı ve hoş kokusunun yanı sıra inanılmaz etkileriyle de adından sıkça söz ettiriyor. Eski dönemlerden itibaren sıklıkla kullanılan okaliptüs yağı, oldukça sağlıklı ve şifalı bir bitkiden elde edilir. Genç, yaşlı ayırt etmeksizin herkes için oldukça ya..
150,00₺
Nane Yağı
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: Şifa Hatun
Nane YağıNane yağı öyle etkili bir şifadır ki baş ağrınızı anında kesme özelliğine sahiptir. Mentol ferahlığı ile ayrıca grip ve soğuk algınlığına karşı da etkili bir yağdır. Nane yağı, ismiyle de müsemma olarak naneden elde edilen ve çok fonksiyonlu bir yağdır. Pek çok rahatsızlığınızı anında ortad..
150,00₺
Limon Kabuğu Yağı
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: Şifa Hatun
Limon Kabuğu YağıHenüz adını yeni duyuran limon kabuğu yağı ile birçok rahatsızlığınızdan kurtulabilirsiniz. Limon kabuğu yağı bedenen iyi gelmekle birlikte aynı zamanda ruhen de kişiye büyük katkı sağlar. Günümüzde alternatif tıp alanında da kullanılan limon kabuğu yağının birçok hastalığa karşı et..
150,00₺
Lavanta Yağı 20 ml
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: Şifa Hatun
Lavanta YağıLavanta, çok sayıda insanın bildiği ve beğendiği çiçekler arasında yer alıyor. Lavantanın hoş kokusu ise koklayan herkesi adeta mest ediyor. Lavantanın çok sayıda kullanım alanı var. Sabun, yağ, parfüm gibi farklı kullanım alanları da var. Günümüzde lavanta kokusunu bilmeyen insan sayısı..
150,00₺
Kekik Yağı 20 ml
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: Şifa Hatun
Kekik YağıDağda, bayırda kolayca yetişebilen kekik, hem mutfaklarda hem de geleneksel tıp yöntemlerinde sıklıkla kullanılan bir bitkidir. Oldukça lezzetli olan kekik hemen hemen her yemeğe koyulabiliyor. Özellikle ve et ve tavuğa da eklendiğinde muazzam bir lezzet katıyor. Kekik bitkisi, bilinenin a..
150,00₺
Hint Yağı
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: Şifa Hatun
Hint YağıBaşta Hindistan olmak üzere Afrika ve Asya bölgelerin sıklıkla tüketilen bir yağdır. Hint yağı daha çok saç ve cilt için faydalı bir türdür. Bunun dışında vücudun çeşitli noktalarına da katkı sağlar. Hint yağı, birkaç asırdır kullanılan çok popüler bir yağ olarak karşımıza çıkıyor. Özellikl..
150,00₺
Çörekotu Yağı
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: Şifa Hatun
Çörek Otu YağıBitkilerin ve şifalı otların kullanım alanları gün geçtikçe artıyor. Osmanlı döneminden hatta daha eski dönemlerden itibaren bu tür şifalı otların sık sık kullanıldığı biliniyor. Hatta o dönemlerde dahi bu gibi ürünlerin alternatif tıp ürünleri olarak kullanıldığı da pek çok kaynakta i..
150,00₺
Gösterilen: 1 ile 16 arası, toplam: 20 (2 Sayfa)

Yağlar

Her şeyin çözümü kolay bir şekilde doğadan elde edilebilir. Geçmek bilmeyen baş ağrıları, ciltte çıkan sivilce ve siğiller, mide bulantısı gibi pek çok çözümü ilaçlar yerine doğal yollarla da halledebilirsiniz. Bitkisel yağlar olarak da adlandırılan tüm bu yağlar, farklı amaçlara hizmet veriyor. Kimi yağlar baş ağrısı probleminizi ortadan kaldırırken kimi yağlar ise damar belirginliği (varis) problemine karşı etkili oluyor. Hangi yağın hangi amaçlarla kullanıldığını bilerek sizlerde bu yağları gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Aktardan ile elde ettiğiniz tüm yağların tamamı organik bir şekilde elde edilmiş yağlardır. Hiçbir yağın içerisinde katkı maddesi bulunmaz. Tüm yağ çeşitlerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Mevcut ürünlerimizin hiçbiri piyasa ürünü olmayıp tamamen doğal ve organik bir şekilde elde edilen ürünlerdir. Mevcut yağ çeşitleri arasından dilediğinizi yağı tercih edebilir ve kullanmaya hemen başlayabilirsiniz.


Sabit Yağ ve Uçucu Yağ Nedir, Faydaları Nelerdir?

Doğal yağlardan olan uçucu yağlar, aromaterapinin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Aromatik bitkilerden elde edilen bu yağlar muhteşem bir görünüme, renge ve kokuya sahiptir. Pek çok uçucu yağ sıvı halindedir. Fakat gül yağı gibi uçucu yağlar soğuk havalarda donabilir. Uçucu yağlar günümüzde pek çok farklı alanlarda kullanılıyor. Bunlar,

 • Ziraat
 • Kozmetik
 • Gıda
 • Veterinerlik alanında
 • Aromaterapi

Görüldüğü üzere uçucu yağların kullanım alanı bir hayli geniştir. Uçucu yağlar sabit yağlardan ayıran temel bir özelliği bulunuyor. Uçucu yağlar açık bırakıldığı zaman oda sıcaklığı içerisinde buharlaşabiliyor. Aynı zamanda bazı uçucu yağlar ise soğuk havalarda donabiliyor. Uçucu yağları bu özelliğinden dolayı sulara benzetebiliriz. 

Sabit yağlar ise meyve ve bitkilerin genel olarak sıkılmasıyla elde edilen bir başka organik yağ türüdür. Sabit yağ çeşitleri de üçe ayrılır. Bitki tohumu, meyveleri ve çekirdeklerinden üretilir. Hem sıcak hem de soğuk pres vasıtasıyla bu yağlar ortaya çıkabilir. En çok bilinen sabit yağlar ise şu şekildedir,

 • Hindistan cevizi yağı
 • Badem yağı
 • Zeytinyağı
 • Kantaron yağı
 • Susam yağı

Bu yağlar sabit yağlar sınıfına girmektedir. Oldukça özel olan bu yağların sağlık açısından çok sayıda da faydası vardır. Pek çok hastalığın tedavisinde bu tür sabit yağlardan destek alınır. Hatta ilaç endüstrisi dahi bu yağlardan yararlanır.


Sabit Yağların Faydaları Nelerdir?

Sabit yağların vücuda olan katkısı tartışılamaz. Genel olarak vücudun her noktasına etki ederler. Sabit yağlar aynı zamanda cildin güzelleşmesini de sağlar. Bu yağlar cilt problemleri, sivilce ve aknelerin tedavisinde de sıklıkla kullanılır. Oldukça önemli olan bu yağların her evde bulundurulması gereklidir. Sabit yağların insan vücuduna kattığı tüm faydalar ise şu şekilde,

 • Hem saç hem de cildin yağ dengesini sağlarlar.
 • Cildin elastikiyetini dengeler. 
 • Cildinizin daha genç görünmesini sağlar ve kırışıklıkları azaltır. Bu bakımdan yaşlanma karşıtı yağlar olarak da bilinirler.
 • İyileştirmeye büyük katkı sağlar. Cildinizde görülen yaraların ve izlerin hızla iyileşmesine katkı da bulunurlar.
 • Soğuk ve sıcak havaların oluşturduğu olumsuzlukları ortadan kaldırırlar.
 • Güneşten gelen ultraviyole ışınlara karşı doğal bir filtre görevi görürler. Bu ışınların zararlı etkilerini cilde yaklaştırmazlar.
 • Masaj yağı olarak da bilinirler. Masörler tarafından sıklıkla kullanılır.
 • Cilde olduğu kadar saçlara karşı da oldukça etkili yağlardır. Saça canlılık verir ve besler.


Uçucu Yağların Faydaları Nelerdir?

Uçucu yağlar vücudu hem psikolojik hem de biyolojik dengesini sağlarlar. Hoş kokusunun yanı sıra çok sayıda önemli görevi de vardır. Antiseptik olduklarından dolayı temizlikte de sıklıkla uçucu yağlar tercih edilir. Bu yağlar aynı zamanda zararlı bakterilere ve mikroplara karşı da etkilidir. Uçucu yağların bilinen tüm faydaları ise şu şekilde,

 • Zihin sağlığı açısından oldukça faydalıdır. Hafızayı dinç tutar ve dalgınlık problemine karşı etkilidir.
 • Bulunduğunuz ortamdaki negatif enerjiyi yok eder.
 • Her yağ çeşidinin uçucu yağı ayrıdır. Bu yüzden her yağın kendine has faydaları vardır.
 • Antiseptik özelliğe sahiptir. Virüs ve bakterilere karşı etkin bir koruma sağlar.
 • Çakraların daha dengeli bir şekilde çalışmasını sağlarlar.


Şifalı Yağlar Nelerdir?

Yağlar oldukça çeşitlidir. Çok sayıda yağın yer aldığı piyasada her bir yağın faydası da ayrıdır. Bu yağların doğru ve düzenli bir şekilde kullanılması ise son derece önemlidir. Şifalı yağlar sayesinde birçok hastalığa karşı kendinizi koruma altına alabilirsiniz. Ayrıca mevcut rahatsızlıklarınıza karşı da bu yağları kullanarak tüm olumsuz etkileri azaltabilir hatta ortadan kaldırabilirsiniz. 

Şifalı yağların neler olduğu konusu yüz yıllardır merak edilen konular arasında yer alıyor. Temel olarak bakıldığında her bitkisel yağ şifalıdır. Doğal ve organik yollardan elde edilen bu yağları çeşitli rahatsızlıklara karşı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. 

Ardıç tohumu yağı: Kandaki şeker miktarını düşürmekte yardımcı olur. Romatizmaya karşı da etkili olan bu yağ aynı zamanda yaralarında çok daha çabuk iyileşmesi sağlar. Ayrıca kalp ve damar tıkanıklıklarına karşı etkili bir yağdır.

Biberiye yağı: Pek çok kanser çeşidine karşı koruyuculuk sağlar. Mantar ve kaşıntıya karşı etkilidir. İdrar ve balgam söktürücü özelliğine de sahip olan biberiye yağı, sivilce ve aknelerin yok edilmesinde de kullanılır.

Çörekotu yağı: Mide ve bağırsak problemlerine karşı etkilidir. İştahsızlık problemlerini ortadan kaldırır. İştah açıcı özelliğe sahiptir. Saça uygulandığında ise saça canlılık katar ve kepek problemini ortadan kaldırır.

Kantaron yağı: Bin bir derde deva olarak bilinen kantaron yağının etki etmediği alan yoktur. Yaraların çabuk iyileşmesini sağlayan kantaron yağı, kan şekerini de düşürür. Cilde sürülebildiği gibi aynı zamanda içilebilir de. Cilt bakımı içinde kantaron yağını kullanabilirsiniz.

Sarımsak yağı: Diş ve diş eti sağlığı için tavsiye edilir. Ağrı kesici olan sarımsak yağı tansiyon hastaları içinde önerilir. Sarımsak yağı ile mantar ve kaşıntı gibi problemlerinizden de kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz.


En Faydalı Bitkisel Yağlar Nelerdir?

En faydalı bitkisel yağlar şeklinde bir ayrım yapmak pek doğru olmaz. Çünkü her yağ farklı bir amaca hizmet eder ve mutlak katkı sağlar. Aktardan ile elde etmiş olduğunuz bütün yağların tamamı doğal ve organik ürünlerden elde edilmiştir. Bu yağları gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Bahsettiğimiz üzere her yağın sağladığı faydalar farklıdır. Bu açıdan değerlendirildiğinde tüm yağları kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur. Ancak bazı yağlar vardır ki şifa bakımından çok daha kapsamlıdır. Örneğin bu yağların başında kantaron yağı gelir. Çünkü kantaron yağı vücutta her noktaya etki eder. Birçok kanser türüne karşı da etkili olduğu bilinen kantaron yağı ile egzema ve sedef gibi cilt hastalıklarından dahi kurtulursunuz.

Bunun yanı sıra çörekotu yağı da oldukça faydalıdır. Aktardan olarak ata tohumdan elde ettiğimiz bu ürün ile çok sayıda rahatsızlığınızdan kurtulabilirsiniz. Oldukça özel olan bu yağ ile hazımsızlık, bağırsak ve mide problemleri gibi çeşitli hastalıklardan kurtulabilirsiniz.

Pek fazla bilinmese de Udi hindi yağı da oldukça faydalıdır. Karaciğer, akciğer ve böbreğe doğrudan etki eder. Tiroid dengesini düşürür ve guatr tedavisinde dahi kullanılır. Ayrıca romatizma ve felç gibi olumsuz durumlara karşı da etkilidir.

Çerez Kullanımı
Sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için Kvkk sözleşmesini inceleyebilirsiniz.