Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

350₺ ve üzeri ücretsiz kargo!

Şifalı bitkiler

İğde Çekirdeği Tozu 1Kg
MEVSİMSEL
TAZE
Ücretsiz
Kargo
Üretici: Şifa Hatun
İğde Çekirdeği Tozu Son zamanlarda, sağlık dünyasında önemli bir popülerlik kazanan iğde çekirdeği tozu, içeriğinde barındırdığı zengin besinler sayesinde vücut için birçok fayda sunar. Bu doğal ürün, içeriğindeki besin değerleri ile dikkat çeker. İğde tozu, özellikle antioksidanlar açısından zengin..
450,00₺
İMN-43 Üzüm Çekirdekli ve Kına Kınalı Bitkisel Karışımlı Toz
MEVSİMSEL
TAZE
Ücretsiz
Kargo
Üretici: Şifa Hatun
İMN-43 ÜZÜM ÇEKİRDEKLİ VE KINA KINALI BITKİSEL KARIŞIMLI TOZ Son dönemlerde popülerlik kazanan üzüm çekirdekli ve kınalı bitkisel karışımlı toz, birçok kişi tarafından aranan ve tercih edilen bir ürün haline gelmiştir. Bu özel karışım, içeriğinde bulunan üzüm çekirdeği ve kına gibi doğal bileşenler ..
350,00₺
Karanfil Toz 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: Şifa Hatun
Karanfil TozKaranfil hem tane olarak hem de toz olarak sunulan baharatlardan biridir. Son derece keskin ve güzel bir kokuya sahip olan karanfil, hem yemeklerinize lezzet katar hem de size şifa verir. Odunsu bir yapıya sahip olan bu bitki, syzygium ağacından elde edilir. Karanfil daha çok baharat ola..
170,00₺
Karanfil 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: Şifa Hatun
KaranfilSyzygium ağacının çiçek tohumlarından elde edilen karanfil, sert bir yapıya sahiptir. Ağızlarda ekşi-acı bir tat bırakan karanfillerin düzenli kullanılması son derece önemlidir. Ağız kokusunu yok etmesinin yanı sıra ayrıca birçok açıdan da faydalıdır. Karanfilin anavatanı Endonezya olarak bi..
170,00₺
Ginkgo Biloba 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: Şifa Hatun
Ginkgo BilobaÇok fazla bilinmeyen türlerden olan ginkgo biloba ilk olarak Çin’de ortaya çıkmıştır. Çin’de keşfedilen bu endemik tür ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı. Ginkgo biloba, mabet ağacı olarak da biliniyor. Kozmetik ve eczacılıkta da sıklıkla kullanılan bu bitki, sağlık açısından da oldukça..
170,00₺
Meryemana Eli 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: Şifa Hatun
Meryemana EliDoğanın insanlık için sunduğu en özel bitkilerden biri de meryemana elidir. Özellikle çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin sıklıkla kullandığı bir bitkidir. Meryemana eli bitkisi aynı zamanda Fatma Ana Eli olarak da bilinir. Ayrıca Meryem otu, Hz. Fatıma otu gibi farklı isimlere de sahi..
150,00₺
Havlıcan 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
Havlıcan ÇayıHavlıcan çayı daha çok Doğu Asya’da görülen oldukça endemik bir türdür. Havlıcan bitkisinin bir kısmı baharat olarak kullanılır. Tadı ise biraz acıdır. Havlıcan bitkisi içeriğinde alpinin ve alpinol barındırmasından dolayı oldukça şifalı bir bitki türüdür. Havlıcan Çayı Nedir, İçeriğind..
150,00₺
Isırgan Tohumu 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: Şifa Hatun
Isırgan TohumuIsırgan otu kadar ısırgan tohumu da şifalı türler arasında yer alıyor. Isırgan otunun faydaları pek çok kişi tarafından biliniyor. Alternatif tıp alanında da kullanılan ısırgan otu, Asya kökenli bir bitkidir. Isırgan otuna dokunulduğu zaman eli yakar. Bu yüzden eldivenle toplanan bir b..
135,00₺
Isırgan Otu 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
Isırgan Otu ÇayıIsırgan otu, adeta şifa saçan en özel bitkilerden biridir. Isırgan otu hem antibakteriyel hem de antioksidan özelliğe sahiptir. Mineral ve vitamin bakımından da oldukça zengindir. Soğuk algınlığı başta olmak üzere idrar yolu enfeksiyonu ve çeşitli hastalıklara karşı da koruyucu özell..
135,00₺
Mürver Çiçeği 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
Mürver ÇiçeğiŞifalı bitkiler arasına adını yazdıran mürver çiçeği, birçok hastalığa karşı etkili bir bitki olarak biliniyor. Son zamanlarda en çok tercih edilen bitkilerden olan mürver çiçeği, hanımeligiller familyasına mensuptur. Mürver çiçeği aroma terapisinde de kullanıldığı biliniyor. Mürver çiç..
130,00₺
Karnıyarık Tohumu 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: Şifa Hatun
Karnıyarık TohumuKarnıyarık tohumu sindirim sistemini düzenler. Vücutta çözünebilen bir life de sahiptir. Bu tohum daha çok Orta Asya ülkelerinde ve ülkemizde de Akdeniz kıyılarında görülür. Karnıyarık tohumu son zamanlarda en çok aranan ürünler arasında yer almayı başarmıştır. Bunun sebebi ise karn..
130,00₺
Ekinezya 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
Ekinezya ÇayıEkinazya bitkisi, papatyagiller familyasına aittir. Mor yapraklarıyla hoş bir görüntü sunan ekinezya aynı zamanda hem lezzetli hem de şifalı bir bitkidir. Ekinezya öyle etkili bir bitkidir ki 1930’lu yıllarda ortaya çıkan şarbon hastalığının tedavisinde dahi kullanılmıştır. Ekinezya Çay..
130,00₺
Ebe Gümeci Çiçek 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: Şifa Hatun
Ebe Gümeci ÇiçekYabani bir bitki olan ebe gümeci bitkisini kolaylıkla her yerde görebilirsiniz. Özellikle ilkbahar ve yaz mevsimlerinde her yerde görülebilen bu bitki son derece faydalı türler arasındadır. Ebegümeciler ailesine mensup bir bitkidir. Ebe gümeci bitkisinin 1500 farklı türü vardır. Renk..
130,00₺
Kedi Otu 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: Şifa Hatun
Kedi OtuBitkisel tedavi yöntemlerinin birçok hastalığa ve rahatsızlığa karşı iyi geldiği yapılan pek çok araştırmayla kanıtlanmıştır. Bitkisel tedavi yöntemlerinden bir diğeri de kedi otudur. Uykusuzluk başta olmak üzere birçok derdinize derman olan kedi otu aynı zamanda oldukça lezzetlidir. Ülkemiz..
120,00₺
Hibiskus 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
Hibiskus ÇayıDünyanın pek çok ülkesinde hem gıda hem de iplik olarak kullanılan hibiskus, ülkemizde de yakından takip edilen bitkiler arasında yer alıyor. Ülkemizde hibiskus bitkisi daha çok bamya çiçeği ya da Jamaika gülü olarak bilinir. 3 metre uzunluğa kadar ulaşabilen bu ender bitki sarı, beyaz ..
120,00₺
Darül Fülfül 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: Şifa Hatun
Darül FülfülTeflis biberi olarak bilinen darül fülfül, ülkemizde çok yaygın olmayan bitkilerden biridir. Dünya genelinde ise karabiberin alternatifi olarak kullanılır. Osmanlı dönemi zamanında ilaç yapımında dahi kullanılmıştır. Yine Osmanlı döneminde haremdeki kadınların regl dönemlerindeki sancıla..
116,00₺
Gösterilen: 1 ile 16 arası, toplam: 48 (3 Sayfa)

Bitkiler

Alternatif tıp alanının da daha çok duyduğumuz bitkiler, insan sağlığı açısından en faydalı şifa kaynakları olarak biliniyor. Şifalı bitkiler sayesinde neredeyse çözülemeyecek hiçbir rahatsızlık yok. Doğru bitkiler ve doğru kullanım gibi faktörlere dikkat ettiğiniz müddetçe şifalı bitkilerin etkilerinden maksimum bir şekilde yararlanırsınız. Bu bitkileri kullanmadan önce ilk olarak hangi amaçla kullanacağınıza karar vermelisiniz. Çünkü tüm bitkiler farklı özellikte ve yapıdadır. Bu da her hastalık, rahatsızlıkta aynı sonucu vermeyeceği anlamına gelir.

Günümüz insanları yüzlerini tamamen doğaya çevirmiş durumda. Bitkiler sayesinde birçok olumsuz duruma karşı kendinizi korumaya alabilirsiniz. Bu bitkiler genel olarak çay şeklinde tüketilmektedir. Bunun dışında yemek ve hamur işlerine de katılarak tüketilirler. Herhangi bir bitkiyi tercih ettiğinizde bu bitkinin nasıl kullanılacağını, kullanım sıklığı gibi konuları da mutlaka öğrenmelisiniz. Her ne kadar doğal ürünlerde olsa aşırı ve bilinçsiz kullanım gibi nedenlerden dolayı bazı yan etkilerle karşılaşabilirsiniz.

Bitkileri cazip kılan çok sayıda özellik vardır. İnsanlar bu bitkileri daha çok sağlığa iyi geldiklerinden dolayı tercih eder. Kimi insanlar ise yalnızca aromalarına bayılır ve yemeklerinde sık sık kullanırlar. Hangi amaçla kullanırsanız kullanın tüm şifalı bitkiler size mutlak katkı sağlayacaktır. Aradığınız tüm bitki çeşitlerini Aktardan’da bulabilirsiniz. Bizleri tercih ederek en taze ve en organik ürünlere çok kısa süre içerisinde sahip olabilirsiniz.


Şifalı Bitkiler Nedir?

Şifalı bitkiler, vitamin ve mineral açısından zengin türlerdir. Bu yüzden yaz, kış fark etmeksizin sıklıkla kullanılması tavsiye edilir. Vücut direncini arttıran ve bağışıklık sistemini güçlendiren bu bitkiler sayesinde hastalıklara karşı kendinizi koruma altına alabilirsiniz. Bazı şifalı bitkiler sindirim, solunum, bağırsak, kalp gibi rahatsızlıklara karşı da iyi gelir. Bu hastalıkların sebep olduğu olumsuz durumları da azaltıcı etkileri vardır.

Şifalı olarak nitelendirilen bu bitki türlerini evlerinizde tutmanız tavsiye edilir. Her derde deva bitkiler ile siz de çok daha kaliteli ve sağlıklı bir hayata kavuşabilirsiniz.


Şifalı Bitkiler Nelerdir?

Şifalı bitkiler kategorisinde çok sayıda bitki yer almaktadır. Bamya tohumu, defne yaprağı, dere otu, çörek otu gibi sayısız bitkiler bulunuyor. Her bitki de farklı özelliklere sahip olduğundan size sunacağı faydaları da doğal olarak farklı oluyor. Bu doğal bitkilere hızlı bir şekilde sahip olmak ise oldukça kolay. Aktardan olarak tüm taze bitkileri sizlere en hızlı sürede ulaştırıyoruz. Piyasada zor bulunan bitkileri de bizde bulabilirsiniz.

Şifalı bitki çeşitleri ve bu bitkilerin faydaları da birçok kişinin merak ettiği konular arasında yer alıyor. Hangi bitki ne tür faydalar sağlıyor sorusuna da bu vesileyle cevap vermiş olacağız. Bazı şifalı bitkiler ve faydaları aşağıda verildiği gibidir.

Altın otu: Bu bitkinin faydaları duyan herkesi şaşırtıyor. Vücuttaki toksinleri atmakla birlikte idrar söktürücü özelliğe de sahiptir. Metabolizmayı hızlandırır ve basur tedavisinde kullanılır. Kas ve eklem ağrılarını dindirme özelliğine de sahiptir.

Bamya tohumu: Her ne kadar bamyanın kendisine alışsak da bamya tohumu da oldukça faydalıdır. Sağlıklı kilo vermek isteyenler tarafından tercih edilir. Antioksidan bakımından zengindir. Enfeksiyonlara karşı korur ve stresi azaltıcı özelliğe sahiptir.

Çivan perçemi: Saç dökülmelerine ve kepeğe karşı etkilidir. Kansızlık problemini ortadan kaldırır. Metabolizmayı hızlandırır ve vajinal kaşıntıları iyileştirir. Düzenli tüketildiğinde sindirim sistemini de rahatlatır.

Çoban çantası: Çok bilinmeyen bitkilerdendir. Müshil etkilidir. Kabızlık ve hazımsızlığa karşı etkilidir. Boğaz ve diş ağrılarını dindirir. Karaciğerin düzenli bir şekilde çalışmasını sağlar. Böbreklerin fonksiyonlarını iyileştirir.

Çörekotu: Ülsere sebep olan bakterileri yok eder. Kanser hücrelerinin çoğalmasına engel olur. Kan şekeri seviyesini düşürür. Sivilce ve aknelerin oluşmasını önler. Ödem ve toksinleri vücuttan uzaklaştırır. Alzheimer hastalığının etkilerini de azaltır. 

Hibiskus: En önemli özelliği taş ve kum oluşumunu engeller. Bağırsaklarda yer alan gazların çıkmasını kolaylaştırır. Karaciğer dostu olan hibiskus, tansiyonu da dengeler. Metabolizmanın hızlı çalışmasına katkı da bulunur ve regl sancılarını da azaltır.

Şifalı bitkiler kategorisine giren bazı bitkileri ve faydalarını sizlerle paylaştık. Genel olarak bu bitkilerin faydaları bu şekildedir. Bitkiler hakkında çok daha detaylı bilgi sahibi olmak için almak istediğiniz bitkiye tıklayın ve tüm özelliklerini keşfedin. 


Hangi Otlar Şifalıdır?

Hangi otlar şifalıdır sorusu da sıklıkla sorulan sorular arasında yer alıyor. Şifalı ve faydalı otların sayısı oldukça fazladır. Bu otların sayısı binleri bulabiliyor. Ancak bazı otlar var ki şifa bakımından sıklıkla tercih ediliyor. En çok kullanılan otlar ve en etkili otlar ile ilgili sizlere kısa bilgi vermekte de yarar var. Şifalı otların neler olduğundan az da olsa yukarı da bahsettik. Bu otların dışında da çok sayıda şifalı ot yer alır. Bu otlarda bazıları da aşağıda verildiği gibidir.

Ebe gümeci, ekinezya, ginkgo biloba, hamam otu, havlıcan, hazanbel, hibiskus, ısırgan otu, kantaron ve karabaş otu gibi bitkilerde oldukça şifalıdır. Bu bitkileri çay şeklinde de tüketebilirsiniz. Son derece yararlı olan bu şifalı bitkiler sayesinde birçok derdinizden de kurtulmuş olacaksınız. 


Bitki Fiyatları Ne Kadar?

Bitkiden bitkiye değişmekle beraber tüm bitkilere en uygun fiyatlarda Aktardan aracılığıyla sahip olabilirsiniz. Her biri mevsimsel ve taze olan bu bitkileri satın almak için web sitemizi kullanabilirsiniz. Her zaman en çok tercih edilen bitkilere de kolayca ulaşabilirsiniz. Bitki fiyatları, ürünün hasat durumu, mevsimi ve maliyetleri gibi çeşitli kriterler göz önünde bulundurularak belirlenir. Fakat belirttiğimiz gibi en uygun bitki fiyatları için bizleri tercih edebilirsiniz. Bazı bitkiler ve güncel fiyatları da aşağıda verildiği gibidir.

 • 1 bağ kantaron
 • 100 gr kedi otu 
 • 100 gr kereviz tohumu
 • 100 gr kiraz sapı 
 • 100 gr karahindiba 
 • 100 gr karanfil
 • 100 gr ısırgan otu 
 • 100 gr hazanbel
 • 100 gr hibiskus
 • 100 gr meyan tozu
 • 100 gr lavanta 
 • 100 gr kırkkilit
 • 100 gr şahtere 
 • 100 gr yulaf samanı 


En çok tercih edilen bitkilere ait güncel fiyatlar bu şekildedir. Diğer bitki türleri fiyatları için mevcut ürünlerimize göz atabilirsiniz. 

Şifalı Bitki Satın Al

Aktardan olarak sizlere çok çeşitli ürünlerimizi en uygun fiyatlarla buluşturuyoruz. Arzu ettiğiniz tüm ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz. Ürünleri satın almak için farklı ödeme yöntemleri sunuyoruz. İsterseniz web sitemizden kredi kartıyla da ürünleri satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra havale yöntemiyle de dilediğiniz bitkileri kolayca satın alabilirsiniz. Eğer havale yöntemiyle ödeme yapacaksanız ekstra yüzde 2 oranında indirimde kazanacaksınız.

Satın almış olduğunuz tüm ürünler en kısa sürede kargoya verilerek tarafınıza ulaştırılır. Ayrıca tüm ürünlerimizi kusursuz bir şekilde paketleyerek kargoya vermekteyiz. Bu sayede aldığınız bütün ürünler sizlere kusursuz bir şekilde teslim edilmiş olur. Aktardan farkı ile baharat, şifalı bitki, macun, şifalı çaylar gibi çok sayıda hizmet kalemini sizlerle buluşturuyoruz. Arzu ettiğiniz tüm ürünleri rahatlıkla biz de bulabilirsiniz.

Çerez Kullanımı
Sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için Kvkk sözleşmesini inceleyebilirsiniz.