Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

350₺ ve üzeri ücretsiz kargo!

Baharatlar

Nöbet Şekeri
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
Nöbet Şekeri Nöbet şekeri, doğada rafine edilmemiş bir şeker türü olarak bulunur ve sağlık açısından birçok faydası vardır. Bu benzersiz şeker türü, doğru kullanıldığında birçok hastalığın tedavisine yardımcı olur. Nöbet şekeri, kristal benzeri yapısıyla sofra şekeri yerine de kullanılır. Bu şeker a..
250,00₺
Muskat 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
MuskatMuskat, daha çok kremalı yemeklere kullanılan ve lezzetli bir tada sahip baharattır. Ülkemizde kullanım oranı her ne kadar düşükte olsa muskatın ismi yavaş yavaş hafızalara yerleşiyor. Muskat ile yapılan yemeklerin lezzetindeki farkı çok çabuk bir şekilde hissedersiniz. Daha çok küçük Hindista..
190,00₺
Mahlep 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
MahlepHem görüntüsü hem de kokusu itibariyle insanları kendisine çeken mahlep, şifalı baharat türlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Poğaça ve kurabiyelerin olmazsa olmazları arasında yer alan mahlep ile muhteşem bir lezzete sahip olabilirsiniz. İnsana huzur vermesiyle bilinen mahlep, pek çok fa..
170,00₺
Çarkıfelek İtal 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
Çarkıfelek İtalAğırlıklı olarak Güney Afrika’da yetişen çarkıfelekin latince ismi ise Passiflora’dır. Bu bitki süs olarak tercih edilse de baharat olarak da sıklıkla kullanılır. Henüz ülkemizde yaygınlaşmamış bir baharat türüdür. Kolay kolay her yerde bulunmaz. Nemli bölgelerde yetişmeye uygun olan ..
150,00₺
Çubuk Tarçın 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
Çubuk TarçınYemekleri lezzetli kılan çubuk tarçın aynı zamanda oldukça şifalıdır. Tarçın toz olarak tüketilebileceği gibi bu şekilde çubuk olarak da tüketilir. Binlerce yıldır severek tüketilen çubuk tarçın aynı zamanda alternatif tıp alanında da sıklıkla kullanılır. Daha çok lezzet amacıyla kullanı..
140,00₺
Akgünlük 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
AkgünlükAkgünlük, daha çok Hindistan ve Afrika’nın kuzeyinde yetişir. Ülkemizde de ağırlıklı olarak İç Anadolu bölgesinde yetiştirilir. Boyu yaklaşık 10 metreye kadar uzayabilen akgünlük ağacı oldukça sağlam ağaç türlerinden biridir. Akgünlük ağacı aynı zamanda uzun yıllar yaşayabilen bir ağaçtır. B..
135,00₺
Pul Biber Tatlı 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
Pul Biber TatlıPul biberler nitelikleri açısından iki farklı gruba ayrılır. Acı pul biberler ve tatlı pul biberler. Kırmızı tatlı biberlerin öğütülmesiyle elde edilen tatlı pul biberler oldukça lezzetlidir. Acı pul biber kullanmak istemeyenler ya da rahatsız olanlar, tatlı pul biber tercihinde bulun..
118,00₺
Pul Biber Acı 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
Pul Biber AcıYemekleri tatlandırmak ve lezzeti arttırmak için pul biberler olmazsa olmaz baharat türleri arasında yer alıyor. Hemen hemen her yiyeceğe eklenebilen acı pul biberler ile muhteşem bir lezzete sahip olabilirsiniz. Lezzetin yanı sıra aynı zamanda acı pul biberler oldukça faydalıdır. Birço..
118,00₺
Kara Biber Toz 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
Karabiber TozKarabiberin bir diğer hali olan toz karabiberde tıpkı tane karabiber ile aynı özelliklere sahiptir. Mutfaktaki kullanım alanı oldukça geniş olan karabiberin insan vücudu içinde sağladığı katkılar göz ardı edilemez. Toz karabiber özellikle et ve pilavların vazgeçilmezi olarak biliniyor. ..
115,00₺
Nane 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
NaneHemen hemen her yemeğe giren nane, eklendiği bütün yemeklere inanılmaz bir lezzet katar. Nanenin girmediği mutfak günümüzde yok denilecek kadar azdır. Ferahlatıcı ve lezzetli etkisinin yanı sıra sağlık açısından da son derece önemli bir baharattır. Daha çok Akdeniz bölgesinde yetişen nane, uygun..
112,00₺
Zencefil 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
Zencefil ÇayıKış aylarının vazgeçilmez çaylarından biri de zencefil çayıdır. Soğuk havaların en gözde çayı olan zencefil çayı, soğuk algınlığı ve grip ile ilgili tüm olumsuz durumları ortadan kaldırıyor. Kış dönemlerinde ise bağışıklık sistemine inanılmaz bir katkısı bulunuyor. Zencefil çayının en ç..
110,00₺
Reyhan 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
ReyhanHiç kimsenin tahmin bile edemeyeceği hastalıklara karşı reyhan son derece etkili bir çözümdür. Yağmurun yağmasıyla birlikte hiç beklenmedik yerlerde harika bitkiler yeşerebiliyor. Bu bitkilerden biri de reyhandır. Reyhanda tıpkı diğer bazı bitkiler gibi kendiliğinden çıkabilen bitki türleri ar..
110,00₺
Kuru Zencefil 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
Kuru ZencefilZencefilgiller ailesine mensup olan zencefil, kırmızı çiçekli bir bitkidir. Zencefilin hem kökü hem de kendisi tek bir isimle anılıyor. Zencefilin boyu yaklaşık 100-110 cm’e kadar uzayabiliyor. Ağırlıklı olarak baharat yapımında kullanılan zencefil aynı zamanda ilaç sektöründe de sıklık..
110,00₺
Anason Tohumu
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
Anason Tohumu Akdeniz ve Ortadoğu bölgelerinde yetiştirilip tüketilen anason bitkisi, sağlık açısından birçok fayda sunan önemli bir bitki olarak bilinir. Anason, yaprakları ve meyvesi kullanılan bir bitkidir ve bitkisel tedavi alanında yüzyıllardır ağrı kesici olarak kullanılmıştır. Ayrıca, keskin ..
110,00₺
Acı Toz biber 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
Acı Toz biberAcı tozbiber, dünyanın her yerinde kullanılan baharatların başında geliyor. Birçok sağlık problemine karşı doğrudan etkili olan acı tozbiberin sağlamış olduğu faydalar saymaklar bitmez. Sindirim sistemine karşı da faydalı olan acı tozbiberin iştah açıcı olduğu biliniyor. Yemeklerde acı ..
110,00₺
Dere Otu 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
Dere OtuDaha çok Asya ve Avrupa ülkelerinde görülen ve kullanılan dere otu, faydaları bakımından da oldukça etkili bir bitkidir. Yemeklerin lezzetini arttıran dere otu aynı zamanda sağlık açısından da sizlere büyük katkıda bulunur. Kullanım alanı her ne kadar ağırlıklı olarak gıda olsa da alternatif..
108,00₺
Gösterilen: 1 ile 16 arası, toplam: 29 (2 Sayfa)

Baharatlar

Baharatlar, hayatımızın vazgeçilmez unsurları arasında yer alıyor. Mutfakların olmazsa olmazları arasında yer alan baharatlar, her yemeğe farklı lezzetler katabiliyor. Yemek ve salataların vazgeçilmez unsurlarında olan baharatlar ile yemeklerinize lezzet katmasının yanı sıra aynı zamanda sağlıklı bir şekilde beslenmişte olursunuz. Çünkü tüm baharat çeşitleri insan vücudunda farklı yerlere hizmet ediyor. Kimi baharatlar akciğere iyi gelirken kimi baharatlar ise karaciğere ya da cilt sağlığına iyi gelebiliyor.

Baharatların düzenli bir şekilde kullanılması da son derece önemli bir unsurdur. Özellikle ülkemiz baharat konusunda zengin bir ülkedir. Tüm bu zenginlikleri sizlerle buluşturarak en iyi ürünleri en iyi fiyatlarla almanıza katkı da bulunuyoruz. Tüm bu baharat çeşitleri ile siz de yemeklerinizde damak tadınıza göre çeşitli baharatları kullanabilirsiniz. 


Baharat Çeşitleri Nelerdir?

Ülkemiz baharat çeşitleri açısından en zengin ülkeler arasında yer alıyor. Dünya mutfağına da hitap eden bu baharatları satın alarak unutulmaz lezzetleri deneyimleyebilirsiniz. Çeşitli baharatları evinizde bulundurarak yemeklerinize ayrı bir lezzet katabilirsiniz. Baharatlar lezzet katmanında ötesinde son derece şifalı ürünlerdir. Dünya genelinde sayısız baharat çeşidi yer alıyor. Ülkemizde de sıklıkla yetiştirilen baharatların da olması, bu ürünlere kolay ulaşmamızı da sağlıyor. Aktardan olarak mevcut baharat çeşitlerimiz aşağıda verildiği gibidir.

 • Acı toz biber, akgünlük, çarkıfelek ital, çubuk tarçın, dağ kekiği
 • Dere otu, deve dikeni, tane karabiber, toz karabiber, kekik
 • Kuru zencefil, mahlep, mercan köşk, muskat, nane
 • Acı pul biber, tatlı pul biber, reyhan, şerbetçi otu, tane çemen
 • Tatlı toz biber, üzerlik dökme, üzerlik tohumu, tane üzüm çekirdeği, zencefil, zerdeçal

Mevcut ürün listemiz ve satışta olan baharat çeşitleri bunlardır. Bir evde olması gereken tüm baharat çeşitlerini temin ederek mutfağınıza lezzet katabilirsiniz. Mevcut ürünlerimizin tamamı doğal ve organik bir şekilde üretilmektedir. Üretim aşamasında herhangi bir ilaç ya da kimyevi madde kullanılmamıştır. Gönül rahatlığıyla dilediğiniz baharat çeşitlerini satın alabilirsiniz. 


Türk Mutfağında En Çok Kullanılan Baharatlar

Türkiye baharat konusunda zengin bir ülkedir. Çeşitli baharatlar sayesinde yemeklerin lezzeti ve aroması tamamen değişebiliyor. Ağızlarda bıraktığı muhteşem lezzetin yanı sıra ayrıca sağlık açısından da oldukça önemlidir. Ülkemizde baharatlar yoğun kullanıldığı gibi aynı zamanda bu baharatlar yoğun bir şekilde de üretilmektedir. Türk mutfağında sıklıkla kullanılan baharatlar ve özellikleri ise şöyle:

Dağ kekiği: Özellikle et ve tavuğa yakışan dağ kekiği muhteşem bir aromaya sahiptir. Bağışıklık sistemini de güçlendiren bu baharat aynı zamanda grip ve soğuk algınlığına karşı da sizleri korur.

Karabiber: Karabiber hem toz hem tane olarak kullanılabilir. Vitamin deposu olan bu baharat yemeklerinize lezzet katar. Mide ve bağırsak problemlerine karşı oldukça etkilidir.

Nane: Türk mutfağının olmazsa olmaz baharatlarından biri de nanedir. Yemeklerde sıklıkla kullanılan nane aynı zamanda kozmetik ve ilaç endüstrisinde de kullanılır. Bağışıklık sistemini güçlendiren nane baş ağrısına karşı en etkili doğal tedavi yöntemlerinden biridir.

Zerdeçal: Birçok yemeğe yakışan zerdeçal, ayrıca karışım yapılarak sabahları aç karnına da tüketilebilir. Sağlık açısından en verimli baharatlardan biridir. İltihap söktürücü özelliğe sahiptir ve metabolizmayı hızlandırır.

Acı pul biber: Yemeklerin vazgeçilmezlerinden biri de acı pul biberdir. Yemeklere kattığı lezzetin yanı sıra son derece sağlıklıdır. Ağrı kesici özelliğe sahip olan acı pul biber aynı zamanda yağ yakıcı olarak da bilinir.

Tüm baharat çeşitlerine web sitemizden kolayca ulaşabilirsiniz. Dilediğiniz miktarda satın alabilir ve yemeklerinizi lezzetlendirmeye başlayabilirsiniz. Lezzetli yemekler ile beraber sağlıklı bir yaşam sürmek istiyorsanız evinizde mümkün olduğunca çok baharat bulundurmalısınız.


Baharat Fiyatları

Sık sık baharat tüketenlerin en çok merak ettiği konulardan biri de budur. Baharatlar birçok farklı çeşide ayrılır. Her baharatın fiyatı da buna bağlı olarak değişiklik gösterir. Baharat fiyatları ürünün hasat edilmesi, yetiştirilme koşullarına ve kullanılan malzemelere göre farklılık gösteriyor. Ancak belirtmek gerekir ki Aktardan olarak en uygun fiyatlarla baharat alımını gerçekleştirebilirsiniz. Piyasada yer alan tüm baharat çeşitlerine ek olarak farklı türdeki baharat çeşitlerimizle de hizmet vermekteyiz. 

Kaliteli baharatları en uygun fiyatlara satın almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Web sitemizde yer alan tüm baharat çeşitlerine kolayca sahip olabilirsiniz. Hızlı kargo avantajıyla da siparişiniz size en kısa sürede teslim edilmiş olur. Bazı baharatlar ve fiyatları ise şu şekilde,

 • Kekik 100gr
 • Çubuk tarçın 100 gr
 • Dere otu 100 gr
 • Tane karabiber 100 g
 • Nane 100 gr
 • Kuru zencefil 100 gr
 • Mahlep 100 gr 
 • Mercan köşk 100 gr
 • Reyhan 100 gr
 • Tane çemen 100 gr
 • Üzerlik tohumu 100 gr

Baharat Faydaları Nelerdir?

Tüm baharat çeşitli farklı açılardan sizlere fayda sağlar. Birçok probleme, hastalığa karşı etkili olan baharatlar ile çok daha kaliteli bir hayat sürebilirsiniz. Öncelikle hangi baharatın ne işe yaradığını bilmekle işe başlayabilirsiniz. Baharatların faydaları üründen ürüne değişiklik gösterir. Bazı önemli ve sık kullanılan baharatların faydalarını sizler için derledik.

Çubuk tarçın: Antioksidan bakımından zengindir. Kronik öksürük ve enfeksiyonlara karşı etkilidir. Alzheimer ve Parkinson gibi hastalıklara karşı da koruyuculuk sağlar.

Kekik: Vücuttaki zehirli toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Kansere ve kalp, damar hastalıklarına karşı etkilidir. Kas ve kemik yapısını da güçlendirici özelliğe sahiptir.

Kuru zencefil: Grip ve soğuk algınlığına karşı etkilidir. Antioksidan kaynağıdır. Karaciğer fonksiyonlarını iyileştirir. Ağrı kesici olarak da kullanılır.

Mercan köşk: Bağışıklık sistemini güçlendiren mercan köşk aynı zamanda iştah açıcı özelliğe sahiptir. Böcek ve arı sokmalarına karşı mercan köşkü sıcak suda bekleterek kullanabilirsiniz.

Şerbetçi otu: Regl dönemlerindeki ağrıları dindirir. Düzensiz adet görenler için etkili bir çözümdür. İdrar söktürücü özelliğine de sahiptir.

Zencefil: Zencefilde doğal bir ağrı kesici olarak bilinir. Bağırsaklarda çıkabilen tenya ve kurtları vücuttan dışarı atar. Vücut direncini arttırarak hastalıklara karşı daha dinç olmanızı sağlar.

Zerdeçal: Kolesterolün düşmesini sağlar. Metabolizmayı hızlandırır ve ödem, toksinleri vücuttan dışarı atar. Midenin asit dengesini de sağlamakla görevlidir.

Bazı baharatların faydaları görüldüğü üzere bu şekildedir. Tüm baharatlar mutlak katkı sağlar. Düzenli bir şekilde baharat tüketerek siz de birçok hastalığa karşı kendinizi koruma altına alabilirsiniz.


En Sağlıklı Baharatlar

Bütün baharatlar insan vücuduna çeşitli faydalar sağlar. Ancak bazı baharatlar var ki etki alanı bir hayli geniştir. En sağlıklı baharatlar arasında kekik, biberiye, nane, tarçın, zencefil, zerdeçal ve karabiber yer alır. Günlük hayatta da sıklıkla kullandığımız bu baharatlar birçok açıdan fayda sağlar. Lezzetli ve aromatik yemeklerin yanı sıra sağlıklı bir yaşam sürmek için de baharat tüketimine önem vermelisiniz.

Baharatlar, pek çok hastalığa karşı önemli ölçüde koruyuculuk sağlar. Yukarıda da belirttiğimiz üzere baharatların faydaları saymakla bitmez. Mutfakların vazgeçilmezi olan bu baharatların düzenli bir şekilde tüketilmesi oldukça önemlidir.

Çerez Kullanımı
Sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için Kvkk sözleşmesini inceleyebilirsiniz.