Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

350₺ ve üzeri ücretsiz kargo!

Çaylar

Beyaz Çay 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Ücretsiz
Kargo
Üretici: AKTARDAN
Beyaz ÇayBeyaz çay oldukça özel bir çaydır. Camellia sinensis bitkisinden elde edilen beyaz çayın insan vücuduna yönelik sağladığı katkılar saymakla bitmez. Beyaz çay henüz yaprakları tam filizlenmeden tüyleri yeni yeni beyazlaştığı andan itibaren toplanır. Siyah ve yeşil çayda aynı bitkiden elde ed..
450,00₺
İMN-43 Üzüm Çekirdekli ve Kına Kınalı Bitkisel Karışımlı Toz
MEVSİMSEL
TAZE
Ücretsiz
Kargo
Üretici: Şifa Hatun
İMN-43 ÜZÜM ÇEKİRDEKLİ VE KINA KINALI BITKİSEL KARIŞIMLI TOZ Son dönemlerde popülerlik kazanan üzüm çekirdekli ve kınalı bitkisel karışımlı toz, birçok kişi tarafından aranan ve tercih edilen bir ürün haline gelmiştir. Bu özel karışım, içeriğinde bulunan üzüm çekirdeği ve kına gibi doğal bileşenler ..
350,00₺
Zayıflama Çayı (Ödem Çayı) 200gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
Zayıflama ÇayıAdıyla müsemma olan zayıflama çayı ile birçok sorunu ortadan kaldırabileceğiniz gibi aynı zamanda zayıflamanıza da ciddi katkı da bulunur. Kilosundan şikayetçi olanlar tarafından internet ortamında sayısız araştırma yapılıyor. Söz konusu sağlık olunca bu konuda çok daha titiz davranmak..
250,00₺
Stres Çayı 100GR
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
Stres ÇayıAdıyla müsemma olan stres çayı, tüm sinir ve stresinizi alan en doğal çaylardan biridir. İçeriği bakımından da oldukça doğal olan bu bitki çayı ile vücudunuzu adeta hastalıklara karşı kapatabilirsiniz. Günün yorgunluğunu almak için her gün bir bardak stres çayı içmek size büyük katkı sağla..
250,00₺
Şerife Hatun Çayı
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: Şifa Hatun
Şerife Hatun ÇayıŞerife Hatun Çayı, adıyla özdeşleşmiş bir çaydır. Geçmişe kıyasla popülaritesi her geçen gün artan bu çay, sizi birçok dertten kurtaracaktır. Özellikle kanamalı hastalıklarınız ya da problemleriniz varsa gönül rahatlığıyla Şerife Hatun Çayı tüketebilirsiniz. Bu çay, özelliği itibari..
250,00₺
Karaciğer Temizleme Çayı 200gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
Karaciğer Temizleme ÇayıKaraciğer temizleme çayını tüketerek başta karaciğeriniz olmak üzere pek çok organınızı korumaya alabilirsiniz. İnsan vücudunda en önemli organlardan biri de karaciğerdir. İnsan tek akciğerini kaybetse dahi yaşayabilir. Ancak karaciğer olmadan bir canlının yaşaması mümkün değ..
250,00₺
Yıldız Anason 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
Yıldız Anason ÇayıYıldız anason çayı pek fazla bilinen bir çay değildir. Ana hammaddesi ise anasondur. Anasonun kullanım alanı ikiye ayrılıyor. Bilindiği üzere anason, rakının en temel bileşenidir. Öte yandan gıda sektöründe de tercih edilen bir bitkidir. İlaç sanayisinde de kullanılan anason bitkis..
230,00₺
Ihlamur 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
Ihlamur ÇayıIhlamur daha çok sıcak iklimlerde görülen oldukça faydalı bir bitki türüdür. Ihlamur çayı elde edebilmek için ıhlamur ağacındaki yapraklar toplanır ve kurutulur. Kurutulan bu ıhlamurlar ise daha sonra çay olarak kullanılır. Ihlamur ağaçları 40 metreye kadar uzayabilir. Ihlamur, kolay eld..
150,00₺
Havlıcan 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
Havlıcan ÇayıHavlıcan çayı daha çok Doğu Asya’da görülen oldukça endemik bir türdür. Havlıcan bitkisinin bir kısmı baharat olarak kullanılır. Tadı ise biraz acıdır. Havlıcan bitkisi içeriğinde alpinin ve alpinol barındırmasından dolayı oldukça şifalı bir bitki türüdür. Havlıcan Çayı Nedir, İçeriğind..
150,00₺
Yeşil Çay 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
Yeşil ÇayMilyonlarca insanın keyifle içtiği çayların başında hiç şüphesiz yeşil çay gelir. Marketlerde dahi satılan yeşil çayın farklı aromaları da vardır. Yeşil çayın bu kadar çok yaygın olması sebebiyle dikkatli olmakta fayda var. Piyasada sahte yeşil çayların sayısı da bir hayli fazladır. Bu nede..
140,00₺
Tomurcuk Gül 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
Tomurcuk Gül ÇayıBirçok insanın severek kullandığı çayların başında tomurcuk gül çayı gelir. Aromasının güzelliği kadar insana kattığı faydalar bakımından da oldukça önemli bir çaydır. Geçmiş dönemlerden itibaren gül çayı, pek çok hastalığın devası olarak bilinir. Hoş kokusu ve ferahlatıcı özelliği ..
140,00₺
Pelin Otu 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
Pelin Otu ÇayıPelin otu, bileşikgiller ailesine mensup bir bitkidir. Ülkemizde deniz kıyılarında sıklıkla görülen bu eşsiz bitki pek çok derde de devadır. Yabani ot olarak da bilinen pelin otu, bağırsak solucanlarının ve tenyaların yok edilmesinde oldukça etkilidir. Son derece etkili ve verimli bir ..
140,00₺
Funda 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
Funda ÇayıBir diğer adı süpürge otu olan funda çayı hem lezzetli hem de faydalı bitki türlerinden biridir. Gerek sağlık sektöründe gerek gıda sektöründe sıklıkla kullanılan funda bitkisi en çok tercih edilen bitkiler arasında yer alıyor. Funda çayı en çok biberiye bitkisiyle beraber kullanılıyor. El..
140,00₺
Yasemin Çiçeği 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
Yasemin Çiçeği ÇayıHem görünümü hem de kokusu itibariyle yasemin çiçeği çayı oldukça etkili ve en çok aranan bitkilerin başında geliyor. Çok eski zamanlardan beri severek tüketilen yasemin çiçeği çayı, alternatif tıpta da sıklıkla kullanılır. İlk olarak Çin’de görülen yasemin çiçeği, daha sonra tüm ..
135,00₺
Isırgan Otu 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
Isırgan Otu ÇayıIsırgan otu, adeta şifa saçan en özel bitkilerden biridir. Isırgan otu hem antibakteriyel hem de antioksidan özelliğe sahiptir. Mineral ve vitamin bakımından da oldukça zengindir. Soğuk algınlığı başta olmak üzere idrar yolu enfeksiyonu ve çeşitli hastalıklara karşı da koruyucu özell..
135,00₺
Yaprak Gül 100 gr
MEVSİMSEL
TAZE
Üretici: AKTARDAN
Yaprak Gül ÇayıYaprak gül çayı, popüler çaylardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Sinir ve stresi yatıştırıcı özelliğe sahip olan bu mucizevi çay sayesinde pek çok sıkıntınızdan kurtulabilirsiniz. Müthiş derecede sakinleştirici özelliği bulunan yaprak gül çayı ile kendinizi çok farklı hissedebilirsin..
130,00₺
Gösterilen: 1 ile 16 arası, toplam: 54 (4 Sayfa)

Çaylar

Bitkilerin insan sağlığına yönelik faydaları pek çok kişi tarafından biliniyor. Bazı bitkilerden elde edilen çaylarda bu ölçüde katkı sağlıyor. Şifalı bitkilerden hazırlanan çaylar sayesinde sizde var olan problemlerinizden çok kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Hangi bitki çayı olursa olsun fark etmeksizin, hamile ve emziren kadınların mutlaka doktorlarına danışmaları gerek. En yararlı çaylar, en faydalı bitki çayları, zayıflatan çaylar gibi çok sayıda konuları işleyeceğiz.

Bitki çaylarının her biri farklı yapıda ve özellikte olabiliyor. Her çayın etki ettiği yerde farklılık gösterebiliyor. Örneğin bazı çaylar karaciğere iyi gelirken bazıları ise bağırsaklara iyi gelebiliyor. Hangi çayın hangi hastalıklar üzerinde faydalı olduğunu araştırabilirsiniz. Yararlı bitki çayları hakkında da sizlere bilgi aktarıp hangi hastalıklara karşı fayda sağladıklarından da söz edeceğiz.


Bitki Çaylarının Faydaları Nelerdir?

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere her bitki çayının sağlamış olduğu faydalar farklılık gösterebilir. Öncelikle probleminizi tespit etmeniz yararınıza olacaktır. Yüksek tansiyon, soğuk algınlığı, aşırı kilo, aşırı terleme, sivilce, saç dökülmesi gibi rahatsızlıklarını saptayıp buna uygun olarak bitki çaylarını tüketmeniz çok daha etkili olacaktır. Bazı bitkiler ve insan vücuduna olan katkıları ise şöyle:

Açlık otu çayı: Zayıflamak isteyenler tarafından tercih edilir. Tok tutma hissi uyandırır ve iştahınızı kapatır. Yağ yakıcı özelliğe sahiptir. Metabolizmayı hızlandırır ve vücutta bulunan toksinlerle ödemleri dışarı atar.

Adaçayı: Ağızda oluşan yaraların giderilmesini sağlar. Kan şekerini düşürür ve idrar söktürücü özelliğe sahiptir. Çok fazla terleme problemi yaşayanlar için tavsiye edilir. Öksürükleri giderme konusunda da yardımcı olur.

Ayva yaprağı çayı: Bağışıklık sistemini güçlendiren bu çay, soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklara karşı da koruyuculuk sağlar. Anemi hastalığına karşı korur. Sivilce problemlerinizi ortadan kaldırır.

Beyaz çay: Kalp hastalıkları riskini önemli ölçüde azaltır. Düzenli tüketilmesi tavsiye edilir. İnsülin direncini düşürür ve erken yaşlanma belirtilerini geciktirir.

Ekinezya çayı: Zayıflamak isteyenlerin tercih ettiği çaylardan biridir. Halsizlik sorununu ortadan kaldırır. Enfeksiyonlara karşı etkilidir ve mide ülseri problemine karşı etkili bir çözümdür.

Hatmi gül çayı: Adet dönemlerinde ortaya çıkan ağrıları ve sancıları azaltır. İdrar söktürücüdür ve sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Kalp ve karaciğer hastalıklarına karşı koruyucu bir çaydır.


Zayıflatan Bitki Çayları Nelerdir?

Daha çok kadınların ilgi alanına giren “zayıflatıcı bitki çayları” oldukça çeşitlidir. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak isteyenlerin kullanması gereken çaylar bellidir. Bu çayların düzenli bir şekilde tüketilmesi ise oldukça önemli bir konudur. Yalnızca 1-2 defa bu çayların tüketilmesi çok belirgin bir şekilde katkı sağlamaz. Kıymetli çaylar kategorisinde yer alan bu çaylar aşağıda verildiği gibidir.

 • Açlık otu çayı
 • Ekinezya çayı
 • Beyaz çay
 • Yeşil çay
 • Zencefil çayı
 • Tarçın çayı
 • Hibiskus çayı

Yukarıda yer alan çaylardan dilediğinizi seçip tüketebilirsiniz. Zayıflamak isteyenler için en etkili çaylar bu şekildedir. Sindirim sistemini rahatlatan bu çaylar aynı zamanda metabolizmayı da hızlandırma özelliğine sahiptir. Hızlı bir metabolizmaya sahip olarak siz de güvenli bir şekilde kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Ayrıca ekinezya, hibiskus ve beyaz çay gibi çaylar aynı zamanda yağ yakıcı çaylar olarak da bilinir. Bu sayede hem kilo vermiş olursunuz hem de vücudunuzdaki yağlardan da doğal bir şekilde kurtulmuş olursunuz. Zayıflatan bitki çayları güvenle kullanılabilir. 


En Faydalı Bitki Çayları

En faydalı bitki çayları sınıfında birçok bitki çayı yer alıyor. Temelde tüm bitki çayları mutlak katkı sağlar. Ancak bazı bitki çayları var ki birçok hastalığa karşı önemli ölçüde koruyuculuk sağlar. Hatta ağır hastalıklara sahip olan kişilerin bile hayatlarını kolaylaştırıcı özelliğe sahiptir. Öte yandan bazı bitki çaylarının tüketilmesinde “özel durumu olanların” doktorlarına başvurmaları gerek. Peki nedir bu özel durumlar?

 • Hamile olanlar
 • Emziren kadınlar
 • Kronik rahatsızlığı olanlar
 • Düzenli ilaç kullananlar

Bu sınıfta yer alan herkesin bitki çaylarını kullanmadan evvel doktorlarına danışmaları önerilir. En sağlıklı bitki çayı hangisi sorusu da sıklıkla sorulan sorular arasında yer alıyor. Nane çayı, ekinezya çayı, ıhlamur çayı, ısırgan otu çayı, karahindiba çayı, kırkkilit çayı bu kategoride yer alır. Yüzlerce hatta binlerce bitki çayının bulunduğu bu kategoride tüm bitki çaylarını ele almamız pek mümkün olmuyor. Ancak ülkemizde de sıklıkla kullanılan ve en çok tercih edilen bitki çayları genel olarak bu şekildedir.


Günde Kaç Tane Bitki Çayı İçilir?

Bazı bitki çayları hafiftir, bazı bitki çaylarının ise çok fazla tüketilmesi tavsiye edilmez. Tüm bitki çayları kararınca tüketilmelidir. Aslında bu durum tüm içecek ve yiyecekler içinde geçerlidir. Her şeyin aşırı tüketilmesi yarardan çok zarar sağlar. Her bitki çayının belli bir sınırı vardır. Ancak genel olarak bir ifade kullanmak gerekirse günde ortalama 2, en fazla 3 fincan bitki çayı tüketmeniz yeterli olacaktır. Daha fazla bitki çayı tüketmeniz bazı olumsuz yan etkilerin ortaya çıkmasına sebep olabilir. Günde kaç tane bitki çayı içilir sorusunun cevabını arıyorsanız bu yanıtı dikkate alabilirsiniz.


Şifalı Bitki Çayları Hangileri?

Şifalı bitki çayları ile sağlıklı bir hayata kavuşabilirsiniz. Bu bitki çaylarını düzenli bir şekilde tüketmek oldukça önemli. Çünkü bu tür bitki çaylarının tam olarak etki gösterebilmesi için düzenli bir şekilde tüketilmesi gerekiyor. Her ne kadar birçok bitki çayı şifalı olsa da bazı bitki çayları şifa bakımından çok daha cömerttir. 

Ihlamur çayı: Ülkemizde en çok tercih edilen şifalı bitki çaylarından biridir. Ihlamurun vücuda herhangi bir zararı kesinlikle yoktur. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi ayrıca sinir ve stresi de yatıştırıcı özelliği vardır.

Zencefil çayı: Zencefil çayı da en çok tüketilen çaylar arasında yer alır. Tadı biraz acı gelebilir. İçerisine bir miktar limon ya da bal ilave edebilirsiniz. İştah açıcı olan bu çay, boğaz ağrılarını iyileştirmesiyle bilinir.

Mürver çiçeği çayı: Çok fazla bilinmeyen bir çaydır. Oysa faydaları oldukça fazladır. Bronşit ve zatürre hastalığına karşı etilidir. Ateş düşürücü ve sakinleştirici bir çaydır.

Papatya çayı: Bitki çayları ile arası iyi olan herkesin bildiği bir çaydır. Ülkemizde ıhlamurdan sonra en çok tüketilen çaylar arasında yer alır. Bağırsak ve mide problemlerine iyi gelir. Hazımsızlık ve sinüzite karşı da etkili bir çaydır.

Yeşil çay: Daha çok zayıflamak isteyenlerin tercih ettiği bir çaydır. Metabolizmayı hızlandırmasıyla bilinir. Aynı zamanda hafızayı güçlendirici etkisi de vardır. Kansere yakalanma olasılığınızı da düşürür.


Bitki Çayları Fiyatları

Her bitki çayı farklı fiyatlara sahiptir. Bitkinin elde edilmesi ve üretilmesi gibi çeşitli faktörler bu fiyatlara etki eder. Ülkemizde en çok tüketilen ve tercih edilen bitkilerin fiyatları ise Aktardan mağazasında şöyle,

 • 100 gr yasemin çayı 
 • 200 gr zayıflama çayı (Ödem çayı)
 • 100 gr yeşil çay
 • 100 gr pelin otu 
 • 100 gr rezene
 • 100 gr oğul otu 
 • 100 gr meyan tozu 
 • 100 gr mate

Bitki fiyatları görüldüğü üzere bu şekildedir. Kaliteli ve tamamen organik bitkileri elde ederek siz de bitki çayı yapmak istiyorsanız Aktardan’ı tercih edebilirsiniz.

Çerez Kullanımı
Sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için Kvkk sözleşmesini inceleyebilirsiniz.